Odmítnout vše můžete zde.

Úvod »Český jazyk » Kartičky s kolíčky

Kartičky s kolíčky

Velká část těchto kartiček je zaměřena na rozvoj sluchové analýzy a syntézy, kdy si dítě procvičuje přítomnost dané hlásky či slabiky ve slově. Sluchová analýza a syntéza je velmi důležitá pro rozvoj čtení a psaní, kdy děti občas vynechávají nebo přesmykují písmena. Tato sada rozvíjí také orientaci v textu, procvičuje globální obraz slova a podporuje myšlení. V sadě jsou také přítomna cvičení na trénování základních pravidel pravopisu, což slouží zejména pro lepší osvojení si gramatiky hravou formou. Díky tomu, že cvičení se provádí pomocí umísťování kolíčků, trénují si děti také motoriku a senzomotoriku, který je taktéž nezbytná pro zvládnutí školních dovedností.