Úvod » Komunikace, režimy, schémata » Procesuální schémata

Procesuální schémata

Procesuální schémata napomáhají dětem s orientací v jejich vlastním těle, emocích, v jejich potřebách a sociálním prostředí. Současně u nich budují základní návyky ať už hygienické, nebo návyky týkající se stravování či oblékání. Tato schémata pomáhají dětem s komunikací a vyjadřují jejích rozpoložení, potřeby a pocity, zároveň se tak zlepšují jejich komunikační dovednosti a rozvíjí se aktivní i pasivní slovní zásoba. U dětí se také buduje samostatnost, ať už v případě kdy se mohou ohodnotit, nebo v rozhodování při jejich denním režimu.