Úvod » Aktivní a strukturované učení » Třídící tabulky

Třídící tabulky

Jak už název vypovídá, tak tato sekce se zaměřuje především na třídění. Děti zde mají za úkol roztřídit obrázky do tabulky, vždy podle nějakých kritérií. Krom toho, že tyto tabulky mají za úkol podpořit nějakou primární funkci, tak jejich sekundární funkcí je pak právě třídění, díky němuž si děti utváří souvislosti mezi jednotlivými jevy, dochází k rozvoji myšlení, usuzování, paměti, logického uvažování, koordinaci a rozvoji senzomotoriky. Mimo to pak dochází právě k rozvoji zrakového vnímání, prostorového vnímání nebo základních početních představ. Základním principem těchto tabulek je práce zleva doprava, kdy si děti upevňují tyto oční pohyby, které jsou nezbytné pro nácvik čtení a psaní.