Úvod » Matematika

Matematika

Matematika je prostředkem rozvoje myšlení, paměti a logického uvažování. Je nezbytná pro představivost, prostorovou orientaci, usuzování, časové posloupnosti a vnímání času. To, že dítě umí mechanicky vyjmenovat číselnou řadu, zapsat číslice nebo říct zpaměti násobky neznamená, že ovládá matematické dovednosti. Matematické představy se budují postupně, od těch nejzákladnějších elementů, jako je schopnost třídit na méně, stejně a více, třídit podle různých kategorií, a posléze také třídit podle velikosti a tvarů. Následně pak dítě začíná třídit a porovnávat čím dál složitější soubory. Na základě těchto dovedností se pak budují číselné představy, tedy pochopení pojmu číslo, porozumění matematickým pojmům a symbolům. V této kategorii pak najdete kartičky na procvičování celé řady funkcí, od těch nejzákladnějších, které slouží na budování předmatematických představ až po ty náročnější, které jsou již charakteristické pro mladší školní věk. Vše jde spolu ruku v ruce, kdy je potřeba u dítěte budovat matematické představy již od raného věku, protože to má nezanedbatelný vliv nejen na jeho školní úspěšnost.

běžná cena 161 Kč