Úvod » Český jazyk » Skládání slov

Český jazyk / Skládání slov

Cvičení z této kategorie jsou určena především pro sluchovou analýzu a syntézu, pomáhají dítěti pochopit, že každé slovo se skládá ze slabik a ty jsou dále složeny z hlásek. Pomocí těchto cvičení si také dítě osvojuje jednotlivá písmena naší abecedy a díky tomu, že každá písmena jsou zároveň doplněna obrázky a naopak, si děti hlásky snadněji osvojí a utvoří si lepší představu o daném pojmu. Tato procvičování také dítě podněcují k přemýšlení a podporují sluchovou paměť. Sada s plastelínou pak kromě výše uvedeného slouží k trénování motoriky, senzomotoriky a zrakového vnímání.